تست فلوک چیست ؟
سرعت و کیفیت جابجایی اطلاعات بر روی بستر شبکه ها را می توان اندازه گیری کرد.تستر کابل شبکه , تست فلوک , یکی از ابزارهای اندازه گیری  و تست ارتباطات کابلی بر روی شبکه های کامپیوتری می باشد.
میزان اطلاعاتی که انواع مختلف این تسترها در اختیار کاربران آن  قرار می دهد با توجه به نوع آن وسیله متغیر می باشد، از جمله اطلاعاتی که یک تستر خوب در اختیار کارشناسان و مدیران شبکه ، کابل کشی قرار میدهد احتمال وجود قطعی در طول مسیر و میزان متراژ آن می باشد .

در پاسخ به سوال تست فلوک چیست می توان گفت که تست فلوک نمونه ای از این نوع تست ها می باشد که با بهره گیری از محصولات شرکت FLUKE  انجام می گردد برتری این نوع تست نسبت به دیگر نمونه های مشابه از آنجایی است که میزان خروجی اطلاعات از این دستگاه به مراتب بیشتر از انواع دیگر تستر ها می باشد . در این نوع تست علاوه بر امکان سنجی  ای که روی کابل ها انجام می شود تجهیزات و اتصالات طول مسیر و استانداردهای لازم نیز مورد بررسی قرار میگیرد و در درون دستگاه ذخیره می گردد و در نهایت می توان گزارشی کامل را در نت برداری کرد.
تست فلوک چیست؟

لیست اطلاعاتی که این نوع تستر ها در اختیار کارشناسان قرار می دهد:

– تست دقیق و کامل لایه فیزیکی شبکه شامل کابل ، کیستون پریز ، پچ پنل ، پچ کابل
– تایید اصلی یا غیراصلی بودن تجهیزات پسیو شبکه ( کابل ، کیستون ، پچ پنل ، پچ کابل )
– استخراج متراژ دقیق کابل کشی‌ها گزارش اشکالات اتصالات پچ‌پنل و کیستون
– گزارش قطع بودن یا ضعیف بودن نحوه اتصال رشته‌های کابل به کیستون
– گزارش وجود نویز ومحل دقیق آن در مسیر کابلکشی
– گزارش وجود کشش یا خمش بیش از حد و محل دقیق آن در مسیر کابلکشی
– گزارش میزان خلوص مس بکار رفته در کابل شبکه تست مقاومت و میزان رسانایی کابل
– اندازه گیری پارامترهای فیزیکی و مفهومی لینک از قبیل:
Propagation Delay
Length
Wire Map
Dc loop Resistance
Delay Skew
EXT
eturn Loss-RL
Insertion Loos
CR
تستر کابل شبکه
تستر کابل شبکه :

تستر کابل شبکه یکی از تجهیزات تست کابل در شبکه های کامپیوتری است. اطلاعاتی که می توان از یک تستر کسب کرد با توجه به نوع آن وسیله متغیر است ولی از جامع ترین اطلاعات می توان به احتمال قطعی در طول مسیر، میزان متراژ و افت  و … اشاره کرد. شرکت Fluke در سال 1948 تاسیس شده و تاکنون محصولات این شرکت به بیش از 120 کشور دنیا ارسال می گردد.

تست فلوک نمونه ای از این نوع تست ها می باشد. میزان  داده و اطلاعاتی که از این دستگاه بدست می آید به مراتب بهتر و بیشتر از سایر تستر ها می باشد.

در این نوع تست تجهیزات و اتصالات طول مسیر و استانداردهای لازم مورد بررسی قرار گرفته و در دستگاه ذخیره می شود و نهایتاً می توان گزارش کامل را در اختیار داشت.

از دیگر آیتم هایی که در گزارش تست فلوک بدست می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تست لایه فیزیکی شبکه شامل کابل، کیستون و پچ پنل و …

– تایید اصل یا غیر اصل بودن تجهیزات Passive شبکه

– قطع یا ضعیف بودن رشته‌های کابل به کیستون

– تعیین دقیق طول کابل و گزارش ایرادات اتصالات پچ‌پنل و کیستون

– وجود و محل دقیق نویز در مسیر کابل

– وجود کشش یا خمیدگی و محل آن در مسیر کابل

– اندازه گیری پارامترهای فیزیکی و مفهومی لینک از قبیل

– سرعت تست بالا برای کابلهای Cat و فیبر نوری

– ارائه گراف رنگی

تستر کابل شبکهشرکت فنی مهندسی نواندیشان شبکه چکاد در زمینه طراحی مرکز داده و ارایه راهکارهای تخصصی برای زیرساخت شبکه و ابزار های تست و آنالیز و … فعالیت دارد.جهت خرید تستر شبکه فلوک (FLUKE) با بخش فروش و شماره تلفن:  ۷۷۱۳۲۶۶۵ – 021 | ۷۷۴۹۷۵۱۸ – 021  در تماس باشید.

جهت خرید تستر شبکه فلوک بصورت آنلاین می توانید از بخش سفارش آنلاین درخواست خرید خود را ارسال نمایید تا کارشناسان شرکت چکاد آن را پیگیری نمایند.